Kraków w raporcie Banku Światowego Doing Business w Polsce w 2015 roku

Raport Doing Business jest opracowywany przez Bank Światowy od 2005 roku. Od kilku lat organizacja przygotowuje specjalne edycje, w których analizowana jest łatwość prowadzeniu biznesu na poziomie lokalnym w wybranym kraju. Doing Business w Polsce 2015 to pierwsza edycja badania, w której Grupa Banku Światowego przyglądnęła się polskim miastom. Autorzy badania koncentrują się na przepisach dotyczących działalności gospodarczej oraz ich praktycznym zastosowaniu z punktu widzenia małego lub średniego przedsiębiorstwa. Raport Doing Business w Polsce 2015 obejmuje 18 miast w Polsce: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

Raport analizuje przepisy odnoszące się do 4 etapów w życiu małych i średnich spółek krajowych: założenie spółki, uzyskiwanie pozwoleń na budowę, rejestrowanie przeniesienia własności nieruchomości i egzekwowanie umów.

Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego opracowało wyciąg z badania, w którym skoncentrowano się na pokazaniu pozycji Krakowa w zakresie prowadzenia biznesu na tle pozostałych województw oraz kraju.

Raport Doing Business w Polsce 2015 – streszczenie

Raport Doing Business w Polsce 2015 – pełen raport