Mieszkasz na terenach górskich? Zapraszamy do udziału w ankiecie

Masz 18-29 lat? Mieszkasz na terenach górskich? Jeśli tak – Twoja opinia ma znaczenie!

Europejskie Stowarzyszenie Obszarów Górskich Euromontana (European Association of Mountain Areas), które współpracuje z Województwem Małopolskim, chce za pomocą ankiety poznać opinie i życzenia młodych ludzi mieszkających na obszarach górskich w całej Europie, także w Polsce. Dziesięć lat po pierwszym badaniu Euromontana i jego członkowie, we współpracy z projektem UNITA, przeprowadza kolejną ankietę, aby lepiej zrozumieć aspiracje młodych ludzi i zobaczyć, co się zmieniło w tym czasie. Ta ankieta składa się z maksymalnie 25 pytań (z 4 pytaniami otwartymi i 21 pytaniami z zaznaczonymi polami), na które można łatwo i szybko odpowiedzieć.

Czy pozostając w górach można bez przeszkód spełnić swoje aspiracje? A może lepiej wyjechać, a potem wrócić bogatszym o nowe umiejętności i doświadczenia? Jakie branże przyciągają młodych ludzi do zamieszkania w górach? Jakie przeszkody spowalniają tych, którzy chcą osiedlić się w górach lub tych, którzy chcą w górach zostać?

Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do wypełnienia ankiety: (PL) Bądź młody w górskim regionie w 2021 roku! (google.com)