Małopolska – strategia na nowe czasy. Zaproszenie na konferencję

Jakie wyzwania czekają Polskę i jej regiony po pandemii Covid-19 oraz w związku z wojną w Ukrainie? Jakie będą ich długofalowe skutki dla polskiej i regionalnej gospodarki? Jak skutecznym narzędziem zarządzania regionem jest Strategia Rozwoju Województwa „Małopolska 2030?

To zagadnienia, które będą kanwą konferencji „Małopolska – strategia na nowe czasy”. Jednak to tylko część tematów, jakie zostaną poruszone podczas wydarzenia 9 czerwca 2022 roku w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA. Konferencja organizowana przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego będzie składać się z dwóch paneli.

 

Gospodarka – czy i kiedy Feniks odrodzi się z popiołów?

Pierwszy z nich poświęcony będzie szeroko pojętym kwestiom gospodarczym, zarówno w odniesieniu do samorządów, jak i przedsiębiorstw. Dyskusja będzie skoncentrowana m.in. na nowych trendach w gospodarce, tj. automatyzacji i robotyzacji, rozwoju e-usług, także w obszarze medycyny i administracji publicznej oraz budowie efektywnych platform współpracy na linii przedsiębiorcy – samorząd – świat nauki.

Uczestnicy konferencji zastanowią się też nad zmianami społecznymi związanymi z napływem uchodźców z Ukrainy, wyzwaniami z jakimi mierzą się samorządy w tym zakresie, a także nad tym, jak instytucje otoczenia biznesu postrzegają rynek i jego możliwości po przejściu Covid-19.

 

Rewolucja czy ewolucja – co czeka małopolski rynek pracy w najbliższym dziesięcioleciu?

Z kolei drugi panel w całości zostanie poświęcony przyszłości małopolskiego rynku pracy. Eksperci zastanowią się nad wyzwaniami stojącymi przed pracodawcami, takimi jak zarządzanie różnorodnymi zespołami. Porozmawiają o branżach, które będą rozwijać się w wyniku pandemii oraz napływu uchodźców – potencjalnych pracowników z Ukrainy. Odpowiedzą też na pytania o trendy w rozwoju nowych technologii oraz innowacje związane z efektywnością pracy, takie jak skrócenie tygodnia pracy, czy rozwiązania ułatwiające zdalne zarządzanie.

 

Program i rejestracja

Program do pobrania w wersji PDF

Ważne: program może ulec modyfikacji.

Rejestracja na konferencję została zamknięta!

 

Szczegóły konferencji

Data: 9 czerwca 2022 roku

Miejsce: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2/4, Kraków

Adresaci: wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli samorządów, instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorców, środowisk akademickich, organizacji pozarządowych

Organizator: Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Więcej informacji o konferencji:

Wydarzenie: Małopolska – strategia na nowe czasy