Konferencja „Miasto otwarte na zmiany”

Czy małopolskie miasta są otwarte na zmiany? Jak kształtować przestrzeń, by była przyjazna i atrakcyjna dla mieszkańców? Jak zieleń wpływa na jakość i warunki życia w mieście? Czy mieszkańcy miast są gotowi, by samemu kreować własne otoczenie?

Próbę odpowiedzi na te i inne pytania podejmą eksperci podczas konferencji „Miasto otwarte na zmiany”, organizowanej przez Województwo Małopolskie 1 marca 2019 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

Konferencja będzie miała formę debaty, w której główny nacisk zostanie położony na dwa zagadnienia:

  • jak budować przyjazną, „zieloną” przestrzeń do życia w mieście,
  • jak zachęcić mieszkańców do angażowania się w kształtowanie przestrzeni miejskiej.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele organizacji, które do miejskiej przestrzeni podchodzą w sposób praktyczny, a więc aktywiści miejscy, urbaniści, przedstawiciele samorządu, działacze stowarzyszeń, które kreują oddolne inicjatywy poprawiające jakość życia w mieście.

Wydarzenie będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń związanych z kształtowaniem przestrzeni w mieście. Zaproszeni goście podzielą się też nowatorskimi rozwiązaniami wpływającymi na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz estetykę miejskich terenów.

Konferencja „Miasto otwarte na zmiany” odbędzie się 1 marca 2019 r. w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny w Krakowie.

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez przesłanie zgłoszenia na adres: morr@umwm.pl.

Przed wysłaniem zgłoszenia na konferencję prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną.

 

Zapraszamy do zapoznania się z agendą konferencji.

 

UWAGA!!!

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem informujemy, że rejestracja na konferencję zakończyła się.