X Konferencja Krakowska „MałoPolska – globalne wyzwania, regionalne rozwiązania”

Jubileuszowa X Konferencja Krakowska odbędzie się w tym roku pod hasłem MałoPolska – globalne wyzwania, regionalne rozwiązania. Doroczna debata organizowana przez Województwo Małopolskie odbędzie się 6-7 listopada 2017 r. w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Zgodnie z wieloletnią tradycją spotkanie poświęcone będzie istotnym społecznie i cywilizacyjnie zagadnieniom dotyczącym regionu, Polski i Europy. Zaproszenie Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy przyjęło kilkudziesięciu wybitnych naukowców, przedsiębiorców, działaczy samorządowych, społecznych i polityków, którzy podczas sześciu tematycznych debat skoncentrują się m.in. na kwestiach współczesnych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa, migracji, przemysłu w erze globalizacji i cyfryzacji, ekonomii cyrkularnej, postaw obywatelskich oraz innowacji społecznych. Drugiego dnia konferencji odbędą się 2 równoległe debaty, jedna poświęcona sprawom gospodarczym a druga społecznym.

Dwudniowe spotkanie będzie okazją do wymiany poglądów, wskazania zagrożeń i zaprezentowania nowych rozwiązań, odpowiadających wyzwaniom, jakie stoją przed nami w najbliższych latach. Konferencja Krakowska na stałe wpisała się w kalendarz istotnych wydarzeń kształtujących kierunki rozwoju regionu.

Zapraszamy do zapoznania się z agendą.

X Konferencja Krakowska odbędzie się 6-7 listopada 2017 r. w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku Sukiennicach. Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie.

Rejestracja na konferencję odbywa się przez stronę internetową www.konferencjekrakowskie.pl.