Debata „Szkoła pracy, praca życia”

Serdecznie zapraszamy na debatę Szkoła pracy, praca życia, która odbędzie się podczas Targów Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Małopolsce 23 marca 2017 roku, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Wśród tematów spotkania znajdą się:

  • Zawody pożądane, zawody niechciane przez pracodawców – skorzystaj ze wsparcia doradcy, dzięki temu nie popełnisz życiowego błędu.
  • Rekordowy przyrost wiedzy, wiedza w praktyce – czego warto się uczyć? Czy wszystko, czego dowiedziałeś się w szkole, musi znaleźć zastosowanie w pracy?
  • Nauka uczenia – ciekawość świata, otwartość na zmiany i elastyczność – najbardziej pożądane cechy pracownika XXI wieku – czy da się ich nauczyć?
  • Wyzwania dla nauczycieli. Pożądane kierunki zmian w zakresie ich kształcenia. Edukacja nigdy się nie kończy – jak nadążyć za postępem i oswoić technologiczne przełomy?

Wydarzenie otwiera konferencja Małopolska – tu zdobywa się zawód, w ramach której odbywa się debata. Punktem wyjścia do debaty będzie prezentacja wyników badania losów absolwentów szkół zawodowych, zrealizowanego w 2016 roku przez Zespół Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego. Spotkanie poprowadzi redaktor Zbigniew Bartuś.

Debata będzie pierwszym z cyklu spotkań pn. Małopolska. Tworzymy przyszłość, poświęconych kluczowym obszarom dla rozwoju regionu, które planujemy zorganizować w 2017 roku.

Debata jest współorganizowana przez Województwo Małopolskie (Zespół Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego) oraz Polska Press Sp. z o. o., wydawcę Gazety Krakowskiej. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 13:00 (23 marca 2017), w sali Budapeszt, w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9.

Aby zgłosić się na debatę, prosimy o przesłanie potwierdzenia Państwa udziału na adres email: morr@umwm.pl, w wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, instytucji oraz telefonu kontaktowego. W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Obserwatorium, tel.: 12 29 90 643 lub 12 29 90 829.

Program konferencji „Małopolska – tu zdobywa się zawód”