Województwo Małopolskie 2011

Autor:red. Wojciech Przybylski
Wydawca:Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Wersja językowa:polska
Rodzaj publikacji:analiza
Rok publikacji:2011
Temat:rozwój regionalny
Plik raportu: Pobierz
Słowa kluczowe:Małopolska, rozwój regionalny, województwo małopolskie,
Okładka raportu

Opis:

Z przyjemnością prezentujemy raport „Województwo Małopolskie 2011” zawierający najważniejsze informacje związane z sytuacją społeczno-gospodarczą w regionie.

Tegoroczne, jedenaste już wydanie ma nową, odświeżoną formułę. Większą wagę przyłożono do interpretacji zmian w poszczególnych obszarach, niż tylko do opisu ich aktualnego stanu. Mam świadomość, że raport jest czytany przez bardzo różne grupy odbiorców, dlatego przedstawiane informacje zostały dobrane pod względem użyteczności dla potencjalnych czytelników: obywateli, przedstawicieli mediów, przedsiębiorców, urzędników i decydentów różnych szczebli. Punkt ciężkości raportu został przesunięty tak, żeby był bardziej przyjazny dla pierwszej z wymienionych grup. Pojawiły się też nowe treści, np. po raz pierwszy publikujemy rozdział poświęcony małopolskim organizacjom pozarządowym. Nie jest to przypadek – ta innowacja odpowiada szerszym zmianom filozofii działania, które zachodzą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

Nowością są pojawiające się przed każdym rozdziałem (oraz całością) podsumowania, pozwalające na szybkie poznanie głównych tez raportu. Szczególnie zainteresowani znajdą też odwołania do dalszych, bardziej pogłębionych źródeł informacji. Suche dane zostały ubarwione krótkimi case studies, opisującymi godne uwagi przykłady realizacji polityk publicznych w Małopolsce.

Wszystkie te zmiany mają służyć jak najszerszej grupie czytelników.

Zapraszamy do lektury.