Województwo Małopolskie 2003

Autor:Katarzyna Bazydło, Joanna Dobrzańska, Maria Domagała i inni
Wydawca:Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Wersja językowa:polska
Rodzaj publikacji:analiza
Rok publikacji:2004
Temat:edukacja
Plik raportu: Pobierz
Słowa kluczowe:Małopolska, rozwój regionalny, województwo małopolskie,
Okładka raportu

Opis:

Mamy przyjemność przekazać w Państwa ręce kolejne, czwarte wydanie raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa „Województwo Małopolskie 2003”, przygotowywane corocznie przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Struktura tegorocznego raportu nie odbiega zasadniczo od poprzednich wydań, co ma na celu umożliwienie przedstawienia pewnych tendencji i zjawisk w dłuższej perspektywie czasowej. Mamy nadzieję, że okażę się to szczególnie przydatne w pracach nad tworzeniem dokumentów programowych związanych z rozwojem naszego regionu, szczególnie przy rozpoczynających się pracach nad nową strategią województwa oraz w późniejszym terminie  przy tworzeniu programów operacyjnych dotyczących wykorzystania funduszy unijnych.

W części kolorowej zamieszczone zostały zdjęcia przykładowych inwestycji zrealizowanych w województwie oraz mapy przedstawiające zróżnicowanie przestrzenne procesów społeczno-gospodarczych. W związku z długotrwałym procesem opracowywania wyników Spisu Powszechnego nie było możliwości zamieszczenia wszystkich danych w zeszłorocznym raporcie. Tak więc obok map przedstawiających wskaźniki w 2003 roku postanowiliśmy zamieścić również dane ze Spisu pomimo, iż obejmują rok 2002, ze względu na rzadkość przeprowadzania i publikacji tych badań.

Dotychczasowa forma raportu spotykała się z przychylnymi Państwa opiniami. Chcielibyśmy jednak, aby publikacja w jak największym stopniu odpowiadała Państwa oczekiwaniom. W tym celu przygotowana została ankieta, której wyniki pomogą nam w ocenie raportu i pozwolą na dostosowanie go do Państwa potrzeb. Zachęcamy więc do wypełnienia ankiety, która poza wersją papierową będzie również zamieszczona na stronie internetowej województwa.

 

Zapraszamy do lektury.