Województwo Małopolskie 2002

Autor:Katarzyna Bazydło, Lucyna Bożek, Joanna Dobrzańska i inni
Wydawca:Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Wersja językowa:polska
Rodzaj publikacji:analiza
Rok publikacji:2003
Temat:edukacja
Plik raportu: Pobierz
Słowa kluczowe:Małopolska, rozwój regionalny, województwo małopolskie,
Okładka raportu

Opis:

Oddajemy w Państwa ręce trzecie wydanie raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej „Województwo Małopolskie 2002”, opracowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Układ tegorocznego raportu stanowi kontynuację poprzednich wydań. Dzięki konsekwentnemu utrzymaniu jego struktury możliwa będzie analiza zmian zachodzących na terenie województwa małopolskiego. Mamy nadzieję, że prowadzony dzięki raportowi monitoring zjawisk społeczno-ekonomicznych pozwoli zaobserwować pewne tendencje umożliwiające kształtowanie polityki rozwoju województwa, szczególnie w kontekście zbliżającego się przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i wykorzystania funduszy strukturalnych.

W niektórych rozdziałach mogą Państwo zauważyć różnice w porównaniu z poprzednimi latami. Dotyczy to przede wszystkim tych dziedzin życia, które zostały objęte Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań oraz Powszechnym Spisem Rolnym, przeprowadzanymi w okresie od 21 maja do 8 czerwca 2002 roku. Wyniki spisów zostały obszerniej przedstawione w rozdziałach dotyczących ludności, rolnictwa oraz rynku pracy.

Nowością jest także zamieszczony w Aneksie rozdział zawierający zdjęcia inwestycji zrealizowanych na terenie Małopolski w 2002 roku.

Mamy nadzieję, że tegoroczny raport, podobnie jak poprzednie, spotka się z Państwa zainteresowaniem.

 

Zapraszamy do lektury.