Województwo Małopolskie 2001

Autor:Janusz Sepioł, Katarzyna Bazydło, Aneta Biłko i inni
Wydawca:Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Wersja językowa:polska
Rodzaj publikacji:analiza
Rok publikacji:2002
Temat:rozwój regionalny
Plik raportu: Pobierz
Słowa kluczowe:Małopolska, rozwój regionalny, województwo małopolskie,
Okładka raportu

Opis:

Mamy przyjemność przekazać w Państwa ręce kolejne, drugie wydanie raportu –„Województwo Małopolskie 2001”. Zeszłoroczna publikacja obejmująca lata 1999-2000 spotkała się z życzliwym przyjęciem i dużym zainteresowaniem, świadczącym o zapotrzebowaniu na tego typu wydawnictwa.

Tegoroczny raport jest metodologiczną i merytoryczną kontynuacją poprzedniego wydania. Ma to umożliwić ukazanie na przestrzeni lat pewnych tendencji oraz prowadzenie monitoringu zjawisk gospodarczych i społecznych zachodzących w województwie.

Brak niektórych danych statystycznych spowodował, iż zawartość kilku rozdziałów w nieznacznym stopniu została ograniczona bądź wykorzystane zostały informacje z poprzedniego roku. Mamy nadzieję, że dzięki spisowi powszechnemu, można będzie w latach następnych przeprowadzić wnikliwsze analizy.

Śledzenie procesu zmian ważne jest z punktu widzenia realizacji strategii rozwoju województwa. Analiza tych zmian pozwala na korygowanie przyjętych programów. Zbliżający się termin wejścia Polski do Unii Europejskiej wymaga od nas jeszcze wnikliwszej analizy sytuacji społeczno-gospodarczej oraz budowania w oparciu o nią programów rozwoju.

Wierzymy, że obecny raport, tak jak poprzedni, spełnia Państwa oczekiwania i będzie skutecznie wykorzystany przez partnerów rozwoju regionalnego.

 

Zapraszamy do lektury.