Rozwój Regionalny w Małopolsce Nr 4/9/2005

Autor:Michał Adamczyk, Stanisław Alwasiak, Tomasz Bogdan i inni
Wydawca:Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Wersja językowa:polska
Rodzaj publikacji:analiza
Rok publikacji:2005
Temat:rozwój regionalny
Plik raportu: Pobierz
Słowa kluczowe:fundusze europejskie, Małopolska, polityka regionalna, rozwój regionalny, województwo małopolskie,
Okładka raportu

Opis:

Oddaję w Państwa ręce kolejne wydanie małopolskiego kwartalnika „Rozwój Regionalny w Małopolsce”. Niniejszy numer ma charakter przejściowy, czego sygnałem jest tytuł i zmieniona szata graficzna. Do tej pory systematycznie prezentowane były dane dotyczące wykorzystania przez Małopolskę programów wspierających rozwój regionalny, a struktura wydawnictwa była w większości stała i powtarzalna, co pozwoliło Państwu prześledzić postępy w realizacji projektów w poszczególnych obszarach.

Od przyszłego roku statystyczna część wydawnictwa zastanie znacznie ograniczona. Zamiast tego chcielibyśmy Państwu zaproponować refleksję nad uwarunkowaniami rozwoju i kierunkami polityki. W nowej formule kwartalnika znajdzie się miejsce na autorskie wypowiedzi i opinie związane z polityką regionalną.

W bieżącym wydaniu znajdziecie Państwo m.in. informacje na temat projektów wspartych przez Fundusz Dotacji Inwestycyjnych, z którego przedsięwzięcia prorozwojowe Małopolski przeznaczyliśmy ok. 20 mln złotych. Zachęcamy również do zapoznania się kolejnymi nowościami dotyczącymi przyszłego okresu programowania polityki spójności (2007-2013).

 

Zapraszamy do lektury.